Przekaż 1,5% Podatku

Fundacja św. Pankracy od kilku od lat realizuje projekt „Bank Ubrań” , ściśle współpracując z Fundacją Program Pomocy Pierwsza Praca.

Razem wspieramy młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych i pomagamy im wchodzić na rynek pracy.

Przekaż 1,5% podatku. KRS 0000626154

Prosimy o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na realizację projektu

Bank Ubrań.
Wystarczy w formularzu PIT wskazać
KRS: 0000626154

Nasze działania wspierają usamodzielniającą się młodzież z domów dziecka, rodzin zastępczych i rodzin dysfunkcyjnych, której z różnych przyczyn na początku drogi zawodowej jest trudniej niż innym.

W ramach projektu Bank Ubrań, który jest realizowany od 2019 roku, prowadzimy w całej Polsce warsztaty “W dobrym stylu do pierwszej pracy” oraz organizujemy zbiórki odzieży biznesowej. Dodatkowo, w Warszawie działa stacjonarny Bank Ubrań, gdzie młodzi mogą wybrać dla siebie stylizacje na rozmowę rekrutacyjną, czy pierwsze tygodnie pracy – oczywiście za darmo!

1,5% podatku to pomoc dla usamodzielniających się dzieci, którym brakuje wsparcia bliskich dorosłych.

Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca

Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca jest Organizacją Pożytku Publicznego uprawnioną do otrzymania 1,5% podatku dochodowego. Dzięki środkom z 1,5% będziemy mogli dalej wspólnie realizować działania dla młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych, zapewniając im profesjonalne przygotowanie i wsparcie w podejmowaniu pierwszej pracy.

Deklaracje podatkowe można składać za pomocą:

• Usługi Twój e-PIT (wpisz nasz KRS 0000626154) LINK

• Bezpłatnego programu e-pity, który umożliwi automatyczne przekazanie 1,5% dla nas  LINK

• Jeśli jesteś na emeryturze lub rencie i chcesz przekazać 1,5% dla dzieci  Wypełnij PIT-OP online lub pobierz do druku PIT-OP_0000626154
    PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS roczne rozliczenie podatkowe sporządzone na druku PIT-40A. PIT-OP należy dostarczyć do 30 kwietnia do urzędu skarbowego właściwego dla podatnika.

bank ubrań

INFORMACJE DODATKOWE

Bank Ubrań to inicjatywa społeczna, która wspiera młodzież w trudnej sytuacji życiowej łącząc biznes, ekologię i wiedzę.

Nasze działania wspierają usamodzielniającą się młodzież z rodzin dysfunkcyjnych, domów dziecka i rodzin zastępczych, której z różnych przyczyn na początku drogi zawodowej jest trudniej niż innym.

Wszyscy Uczestnicy Banku Ubrań otrzymują odzież do pierwszej pracy, a dzięki warsztatom „W dobrym stylu do pierwszej pracy” zyskują pewność siebie i dawkę wiedzy merytorycznej, która ułatwia im start zawodowy.

Celem naszych bezpłatnych warsztatów jest wprowadzenie młodzieży na rynek pracy poprzez:

• przekazanie im wiedzy merytorycznej

• metamorfozę

• przekazanie odzieży biznesowej

• wykonanie profesjonalnego zdjęcia do CV

Wychowankowie domów dziecka otrzymują najwyższej jakości wiedzę merytoryczną i praktyczną dotyczącą:

• CV – jak je poprawnie napisać, nawet nie mając doświadczenia zawodowego

• rozmowy rekrutacyjnej – jak się profesjonalnie zaprezentować

• siebie samych – odkrywania własnego potencjału i pewności siebie

• mody i wpływu produkcji ubrań na środowisko – uczą się dbania o środowisko, wykorzystując odzież z drugiej ręki.

• Bank Ubrań w liczbach:

• Od 2019 roku zorganizowaliśmy 35 warsztatów dla 348 podopiecznych w całej Polsce.

• Stacjonarny Bank Ubrań jest stale dostępny dla młodzieży z Warszawy i okolic (Punkt Wsparcia dla Usamodzielniającej się Młodzieży – PUNKTUS)

• Zebraliśmy prawie 15 tys. ubrań z całego kraju

• Przejechaliśmy prawie 15 tys. km

• Współpracowało z nami: 24 stylistów, 60 wizażystów, 91 fryzjerów i barberów oraz 35 fotografów, 37 rekruterów i 20 szkoleniowców i dziesiątki wolontariuszy.

Śledź nasze działania na FB

Prosimy o przekazanie 1,5% podatku dla usamodzielniających się dzieci, którym brakuje wsparcia bliskich dorosłych.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1,5% podatku